مشکل خاموش و روشن شدن ویندوز فون بعد از آپدیت

یکی از این مشکلات که بسیاری از کاربرانی را که از ویندوز فون 8.1 به 10 مهاجرت کرده اند را درگیر کرده این است که اصلا به ویندوز 10 نمیرسند یعنی اینکه در میانه راه بعد از دانلود حجم بسیار بالای آن با این اینترنت ذوغالی و پول حجمی که ما میدیم در هنگام نصب این سیستم عامل هنگامی که گوشی ریست شده تا ویندوز 10 را نصب کنند و تصویر چرخدنده را نمایش می دهد یک مرتبه در میان یا اوایل و یا هرجای این راه گوشی ناگهان ریست می شود و دوباره این روند تکرار می شود تا باطری تمام شود و یا شما دیگر نا امید شوید.

راه حل مشکل ظاهر شدن چرخ دنده ها در هنگام ریست کردن اسمارتفون های لومیا

حل مشکل : اگر کمی با کامپیوتر کار کرده باشید یا اطلاع داشته هنگامی که کامپیوتر خیلی داغ می شود و در اصل cpu به دمای بالایی می رسد بر حسب تنظیمات بایوس اون سیستم cpu هنگامی که به دمای تنظیم شده مورد نظر در بایوس می رسد برای جلوگیری از سوختن و خراب شدن خودش کامپیوتر را خاموش می کند تا آسیبی به خودش نرساند در اصل این سیستم جهت جلگیری از خودسوزی و خودکشی و خود سوختن سیستم هست از آنجا که این سیستم در سیستم عامل خنده دار اندروید هیچگونه بدان فکر نشده بود هیچگاه کاربران با چنین مشکلی روبرو نمی شدند یا بهتر بگویم معمولا مشکل با آتش گرفت گوشی یا باطری و سوختن کف دست فرد یا داغ آفتادن آیسی ها روی ال سی دی که هنگام خاموشی شما جای انها را می دیدید و یا خراب شدن و باد کردن زودهنگام باطری مشاهده می شد.

نتیجه تصویری برای یخ گوشی

از آنجا که در گوشی دسترسی به بایوس و همچین چیزایی نداریم تا بتوانیم تنظیمات دما را کم و زیاد کنیم پس راه حل چیست؟؟؟؟؟؟

بسیار واضح است وقتی شما مشکل را می دانید راه حل ،حل مشکل است که واضح است خنک کردن گوشی هنگام نصب سیستم عامل که حجم بالایی دارد و فایل های فشرده زیادی دارد و cpu گوشی مجبور به پردازش زیاد جهت باز کردن فایل های فشرده و حجیم و نصب آنها می باشد.

لذا چند پیشنهاد می دهم تا این مشکل را رفع کنید انتخاب با خود شماست

1- از آنجا که ویندوز فون 10 قابلیت غیر فعال سازی آپدیت ها را ندارد و شما هر ماه و یا دو ماه یکبار مجبور هستید آپدیت های حجیمی را دریافت کنید و مجددا همانطور که حدس زدید در هنگام نصب آنها مجددا به این مشکل بر خواهید خورد و از آنجا که ویندوز 10 و تیم برنامه نویسی احمق آن که ظاهرا خودشان از محصولات خودشان استفاده نمی کنند تا مشکلات چنین فاحشی را بفهمند تا برطرف کنند شما ناگهان وسط خیابان مجبورید یک خاکی توی سرتان بریزید تا گوشی که الان یکدفعه هوس کرده یه آپدیت مسخره را بگیرد  که معلوم نیست دقیقا چه بهبودی میابد که اینقدر واجبه وسط خیابان هم که شده به زور ریست شود و شما را دچار همون مشکل احمقانه کند بهترین راه اینست که به ویندوز 10 قشنگ اما پر از ایراد فنی  مهاجرت نکنید چون دائما باید با این مشکل دست و پنجه نرم کنید و دست به گریبان باشید.

از آنجا که میدانم هنگامی این مطلب را می خوانید که بدبخت شده اید و معمولا به دنبال راه حل اول نیستید پس راه حل دوم را پیشنهاد می دهم البته باز پیشنهاد می کنم همینجا با روش هایی که در نت هست گوشی را فلش کرده و به همان ویندوز 8 برگردید.

ظاهرا این مشکل در ویندوز 8 مشاهده نشده و این مشخص می کند که کد نویسی اون بهتره و  می تواند قدرت پردازش پردازنده گگوشی را کنترل کرده تا به چنین مشکلی برخورد نکند و یا لااقل فایل های حجیم بی منطق فقط به جهت زیباسازی ندارد تا شما را با دردسر مواجه کند.

2-همانطور که از اول هم مشخص و واضح و مبرهم و پیدا و آشکار بود گوشی را باید خنک کرد حالا چگونه خنک کنیم که به گوشی صدمه ای نرسد این بسته به نظر و تشخیص شما دارد.

نتیجه تصویری برای یخ گوشی

راه های خنک کردن گوشی 

1- از آنجا که شارژ گوشی موجب گرمای شدیدی می شود و تازه فست شارژ دیگه بدتر هم هست لذا  خود این عامل نیز مسبب این هم می تواند باشد بهترین حالت این است که قبلا گوشی را کامل شارژ کرده  و از شارژر جدا کنید و صبر کنید تا گوشی کامل خنک شود و بعد اقدام به نصب آپدیت کنید البته باز قطعی نیست که کار به سرانجام برسد چون خود عملیات نصب همانطور که در بالا گفتم گوشی را داغ کرده و این مشکل تکرار می شود. پس باید راه حل دوم را مد نظر قرار دهید.

2- خنک کردن به هر قیمتی بله درست حدس زدید، یخ ،آب سرد و سایر لوازم سردی که در یخچال هست از جمله سوس های گوجه پلاستیکی کوچک و ...  البته نریزید روی گوشی تا بسوزد بلکه ابتدا محل پردازنده منحوس گوشی را پیدا کرده و سپس بر روی آن قسمت یا بهتر بگویم آن قسمت را به جسم سرد تماس دهید تا گرمای آن منتقل شود و سیستم نصب شود.

از انجا که معمولا این مشکل هنگامی رخ می دهد که شما به مرحله آپدیت رسیده اید و نمی توانید بفهمید که الان گوشی دقیقا چقدر شارژ دارد و هنگامی که گوشی را به شارژ متصل می کنید گوشی احمقانه و به اجبار روشن می گردد که این هم ایراد فاحش برنامه نویسی مایکروسافت است و نمی توانید گوشی را ابتدا شارژ کنید و بعد عملیات نصب  را ادامه دهید پس تنها راه حل ممکن این است که گوشی را به همراه کاور و اگر دوست داشتید داخل پلاستیکی پیچیده و داخل یخچال و یا حتی فریزر بگذارید و یا روبرو دریچه کولر بگیرید البته باید قسمتی که گرم می شود و معمولا پردازنده آنجاست را به جسم سرد بچسبانید که مکان cpu گوشی مدل خودتان را می توانید با جستجویی در اینترنت پیدا کنید تا مطمئن تر کار کنید.

نتیجه تصویری برای شارژ در ویندوز فون

نکته: گفتن این مطلب خالی از لطف نیست که یکی از مشکلاتی که در این مواقع با آن مواجه می شوید و باز عملیات نصب به پایان نمی رسد نداشتن شارژ هست که ناگهان گوشی وسط آپدیت خاموش میشه و خوب دوباره روز از نو و روزی از نو می شود بهترین راه حل قطعی  این است که گوشی را در حالیکه که به شارژر متصل هست داخل فریزر روی جسم سرد یا یخ بگذارید تا بتوانید دمای شارژر را هم خنثی کنید.

نکته مهم : فراموش نکنید گوشی را از داخل یخچال بردارید چون مشخصه که بعد از 5 الی 10 دقیقه عملیات نصب تمام می شود و بعد از آن سرمای شدید و رطوبت داخل یخچال به گوشی آسیب می زند.

توصیه: باز توصیه می کنم که بعد از موفقیت امیز بودن و بالا امدن ویندوز فون 10 از گوشی کار سنگینی مثل فیلم برداری با کیفیت بالا بکشید تا گوشی داغ شود و احیانا اگر رطوبتی داخل گوشی مانده آنرا بخار کند و از بین برود.

و نهایتا انجام کلیه کارهای بالا و خراب شدن گوشی شما هیچ ارتباطی به بنده ندارد و انتخاب با خود شماست.

این مشکلات ویندوز اینقدر دردسر ساز و ترسناک هست و برطرف نکردن مشکلات توسط مایکروسافت امری رایج هست که معمولا اکثرا عطای ویندوز فون را به لقای آن می بخشند و مجبور به استفاده از همان هنگ روید می شوند.

ناگفته نماند قاعدتا این مشکل در گوشی هایی رخ می دهد که پردازنده قوی ای دارند و به شدت داغ می کنند تا عملیات  را زودتر به پایان برسانند زیرا از فرکانس کاری بالاتری استفاده می کنند.

پیشنهاد به مایکروسافت :: کنترل فرکانس کاری پردازنده در هنگام نصب و کم کردن فایل های حجیم و فشرده به جهت پردازش کمتر و ضمنا خاموش ماندن گوشی هنگامی که به شارژر متصل می شود تا اگر دوست داشتیم خودمان بلدیم روشنش کنیم.

شاید بتوان علت چنین مشکلاتی در ویندوز فون را به خاطر این دانست که برنامه نویسانشان تا حالا داشتن برای یه کامپیوتر با فن و  cpu وتجهیزات بزرگ برنامه می نوشتن و هنوز نمی دونند که گوشی موبایل با یک کامپیوتر از زمین تا آسمون فرق می کنه

نتیجه تصویری برای آپدیت ویندوز فون 10

در نهایت دوستانی که این مطلب برای آنها مفید بود و مشکلی از آنها حل کرد خواهشا در نظرات مشکل خود و راه حل و برطرف شد و نشدنش را بنویسند تا انگیزه ای بدهد به اینجانب به جهت برطرف نمودن و مطرح نمودن راه حل های بعدی 

و در آخر لازم می دونم چندتا سلام و تشکر کنم

1- باتشکر از شرکت کوالکام که نه تنها که به ما پردازنده میده بلکه وسیله ای برای درست کردن تخم مرغ ارزانی داشته

2- سلام به برنامه نویسان ویندوز فون در مایکروسافت چطورید گوگولیای من

3- تشکر از شرکت ترسوی نوکیا حالت چه طوره دوباره نمی خوای بفروشی به یه شرکت احمق تر از خودت

4-  سلام ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت چه طوری اخوی زحمت داری می کشی به گنده کاریات سرعت ببخش تا ما زودتر از دستت راحت شیم.

با تشکر از شما ببخشید طولانی شد.

/ 2 نظر / 120 بازدید
وبسايت اصفهان من بزرگترين نيازمنديهاي رايگان کشور

خوشحال ميشم به منم سر بزني! يک سيستم وبلاگ دهي جديد را باش آشنا شدم امکانات خوبي داره اونجا هم ميتوني وبلاگ بزني پارس بلاگ دات ايکس واي زد parsblog دات ايکس واي زد parsblog دات xyz [گل][گل] -------------------------------حالا چند تا آگهي بازرگاني-------------------- تبديل وب لاگ شما وبلاگنويس محترم به يک وب سايت با کمترين هزينه هاست رايگان يک ساله هديه من به شما شما فقط هزينه ثبت دامين مورد نظر خود را براي يک سال بدهيد و هاستينگ رايگان داشته باشيد براي کسب اطلاعات بيشتر با اي دي من در تلگرام مکاتبه کنيد @updap -------------------------------------------- بزرگترين آپلود سنتر براي ايرانيان امکان کسب در امد روزانه از تعداد دانلود فايل هاي شما همين الان با مراجعه به وب سايت زير اکانت خود را بسازيد updap دات کام آپ دپ دات کام ---------------------------------------------------------- يک سايت رايگان براي ارسال آگهي هاي شما بزرگترين سيستم نيازمنديهاي رايگان ايران همين الان آگهي خود را منتشر کنيد esfahan.me

تورکیش

مطلب فوق عالی بود ، برای رزور تورکیش اینجارو ببینید. https://xn--pgboj2f0xyg.sareeseir.com