در زمان انقلاب و جنگ ٬ هر چند وقت یک بار که مراسم تشییع پیکرهای شهدا برگزار می شد  یکی از شعارهایی که جمعیت سر می دادند این بود که

 «شهیدان زنده اند الله اکبر ... بخون آغشته اند الله اکبر».

 امروز می خواهم  در همین رابطه به خاطره طنزی اشاره کنم که در اطاق مدیر کل آموزش دانشگاهمان اتفاق افتاد.

حضورتان عرض کنم که من قبل از اینکه در منطقه شلمچه اسیر برادران !!  عراقی بشوم در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاههای تهران قبول شده بودم. برای ترم اول ثبت نام و انتخاب واحد کردم و بدون شروع کردن دوره تحصیلی و بدون خبر به دانشگاه به جبهه رفتم و دو ماه بعد هم اسیر شدم. هیچکس هم از مرده و زنده من خبری نداشت. آخه مفقودالاثر شده بودم. کارمندان آموزش دانشگاه که از وضعیت من خبری نداشتند ٬ مرتب اطلاعیه برایم صادر می کردند. مثلا می نوشتند « جناب آقای رضا خادم نمازخانه  جهت روشن شدن وضعیت خود به آموزش دانشگاه مراجعه کنید» و آن را به بورد دانشگاه نصب می کردند.

 جانم براتون بگه که اسارت آقا رضا طولانی شد تا اینکه یکی از همکلاسی ها و دوستای دوران لیسانس آقا رضا بنام محمد ٬ یک سال بعد از به اسارت رفتن آقا رضا ٬ توی همون دانشگاه قبول می شه.

 محمد از مفقودالاثر بودن من خبر نداشت. یک روز دوستم چشمش به اطلاعیه و اسم من روی بورد دانشگاه میفته و می فهمه که من هم در این دانشگاه قبول شده ام و از خودش می پرسه پس چرا خبری از رضا نیست. از آنجایی که آدرس پستی من را داشته آن اطلاعیه را داخل پاکت نامه ای می گذاره و به نام من و برای من پست می کنه. نامه چند روز بعد به منزل ما می رسه. وقتی پستچی نامه را به منزل ما میاره فقط مادرم توی خونه بوده. مادر من هم که سواد نداره فکر می کنه که پسرش آقا رضا برایش از عراق نامه نوشته است. بی چاره مادرم خیلی خوشحال می شه و  الهی شکر گویان و چادر به سر ٬ سراسیمه خودشو به خونه همسایه مون یعنی  صدیقه خانم می رسونه تا براش نامه رو بخونه. صدیقه خانم هم وقتی به نامه نگاهی می اندازه متوجه موضوع می شه و کم کم موضوع را برای مادرم توضیح می ده. مادرم هم اونجا حالش منقلب می شه و گریه و ...

ادامه دارد...

کلیپ زنده باد خروس را قبلا چند بار قبلا در بعضی وبلاگها دیده بودم که خیلی جالبه اگر هنوز آن را ندیده اید  به ستون سمت راست در قسمت کلیپ های جالب سری بزنید. البته چون این کلیپ در سایت «یوتیوب» هست ممکن است در ایران باز نشود. شنیده ام که سایت «یوتیوب» در ایران فیلتر شده است.

رضا خادم نمازخانهتاريخ : سه‌شنبه ٢٤ بهمن ۱۳۸٥ | ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()