بچه های آسایشگاه ما برای اینکه تنوعی در محیط اطراف خود  بدهند،  در زمین خاکی مقابل آسایشگاه ماش، سبزی و از این قبیل چیزها می کاشتند تا منظره ی خاکی و دلگیر کننده اطراف را به رنگ سبز تغییر بدهند و اسارت را تحمل پذیرتر کنند.

 یک بار که وضعیت آب اردوگاه هم بهتر شده بود ( آخه اکثر اوقات سال قطعی آب و تشنگی  داشتیم )  بچه ها اقدام به کاشت خیار کردند. بعد از مدتی که خیارها رسیدند یکی از اسرا که مسئول باغچه بود مقداری از خیارهای قلمی و قشنگتر را از خیارهای بدغواره و  درشت تر  که بدرد سالاد می خوردند جدا کرد و برای سرباز عراقی برد. او فکر می کرد با این کار حتما سرباز عراقی خوشحال می شه ولی وقتی خیارها را به سرباز عراقی تقدیم کرد ، سرباز عراقی تو چشم های اسیر نگاه کرد و در حالی که انگشت سبابه اش را تکان می داد گفت:  ایرانی ! ایرانی ! فکر می کنی خیلی زرنگ هستی؟ خیارهای بزرگ را برای خودتان برمی دارید و این لاغر مردنی ها را برای ما می آورید؟ زود باش این ها را ببر و اون درشت تر ها را بیار.

 اونوقت بود که به این نتیجه رسیدیم برای اونها کمیت و هیکل بیشتر از کیفیت و زیبایی اهمیت داره.

راستی خيار سرشار از ويتامين سي است و در لطافت پوست وحفظ شادابي و زيبايي پوست موثر است و به از بين بردن كبودي دور چشم ناشي از خستگي و بي خوابي کمک می کند و باعث افزايش طول عمر هم می شود. این میوه بخاطر  برخورداري از عناصر معدني مهم  در تنظيم فشار خون نيز نقش دارد. خيار عامل جلوگيري از تشكيل سنگ كليه و نيز كاهش اختلالات دستگاه گوارش هم هست. پس فراموش نکنید از  این میوه با خاصیت در برنامه غذایی تان استفاده کنید.  تاريخ : دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸٥ | ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()