به نام خالق قادر

امروز پس از مدتي فكر كنم 2الي 3 ماه دوباره تصميم گرفتم مطلبي به وبلاگ اضافه كنم.البته ناگفته نماند كه دوستم «رضا» خادم دیگر نمازخانه اين دفعه خيلي مطلب نوشته و من ديدم كه از او عقب مانده ام.

مدتي است كه در نمازخانه شهرمان مشغول به فعاليت علمي (نجومي) هستم. از آنجا که اگركاري فقط برای رضای خداوند دنبال شود حتما با لطف او به انجام خواهد رسید خداوند كبير هم خواست كه كار نجوم در نمازخانه پيش برود.

 ما با كارهاي خيلي ساده اي كه ابتدا به چشم کسی نمي آمد شروع کردیم اما حالا با لطف پرورگار داريم برای نمازخانه مركز علمي ،پژوهشي راه مي اندازيم .اكثر كساني كه دنبال كارهاي كوچك اداري رفته اند مي دانند كه يك كار اداري چقدر طول مي كشد و تازه اگر مسئولین آن شهر با آن کار هم مخالف باشند كه شايد آخرالامر هم آن كار به نتیجه نرسد.

نیت کرده بودم برای دوستان نمازخانه برنامه رصد ستارگان در شب بگذارم. برای اینکه مشکلی پیش نیاید طی نامه ای ساده از نیروی انتظامی خواستم که مجوزی برای این کار به ما بدهند. براي گرفتن مجوز به مراكز مختلفي رفتم. داستان آن به این ترتیب بود که  نامه اي به نيروي انتظامي نوشتم مبني بر اينكه در شبهايی که برای رصد ستارگان بیرون میرویم با ما همكاري كنند و اين نامه ساده باعث شد كه سر از گرفتن مجوز مرکز علمی مردمی برای نمازخانه در آوردیم.حتما مي پرسيد چگونه مگر مي شود؟ بله اينگونه كه ...

ما نامه اي به فرمانداري شهرمان نوشتیم كه برای رصد ستارگان در شب نيروي انتظامي باما همكاري كند. هيچ كس فكر نمي كرد كه موافقت کنند ولي فرماندار با این کار موافقت کرد. ولی روزی بعد از آن به ما گفتند كه فرماندار اشتباه كرده و اصلا نمي شود. ناراحت شده بودم و در شب آن روز پس از نماز گفتم خدايا كار را براي شما مي كنم و اگر نشد شما نخواستي. من حركت كردم پس بركت بده .خالق هم لطف كرد و بركت داد.فردا كه به فرمانداري رفتم به من گفتند كه شما مي توانيد مجوز مركزعلمي مردمي بگيريد و بعد كه دنبال کار را گرفتیم همان هم شد.اين مجوز خيلي بهتر از آن نامه ساده اوليه ای بود که ما دنبال آن بودیم.

اگرخدا بخواهد كه كاري انجام شود حتما انجام مي شود. پس هر كاري كه ميخواهيد بكنيد براي رضاي خدا بكنيد و از او كمك بگيريد اگر كار به صلاح شما باشد انجام مي شود.

از خداوند بزرگ هم می خواهم که در اين وبلاگ نویسی ما را  كمك كند. آمین

 علی خادم نمازخانهتاريخ : یکشنبه ۱ امرداد ۱۳۸٥ | ٢:٢٤ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()