سلام

مدتهاست که مسابقه مرورگرها بالا گرفته و هر ساعت یک ورژن بیرون می دهند و گاهی هم به جای بهتر شدن بدتر می شوند. اکثرا آدم را گیج و مبهوت می کنند چون به جای یک نسخه جدید چندین نسخه هر لحظه می دهند بیرون  مثلا کروم چندین نسخه می دهد 1-ورژن اصلی2-ورژن آزمایشی (خودش چندین نوع دارد)3-ورژن مخصوص برنامه نویسان4-و ورژن های دیگر برای هکرها و...


در کل کروم و فایرفاکس مسخرش را در آورده اند.ورژن هر نرم افزاری که راحتی یک عدد بالا نمی رود.که اینا چند روز یکبار برمی دارن جای منوی مرورگر را جابه جا می کنند و بعد نسخه مرورگر را بعضا تا 3 رقم بالا می برند.خب این خیلی مزحکه و برعکس تبلیغشان اکثرا امکانات قبلی خود را از دست می دهند چون تا به مشکل امنیتی بر می خورند بهترین راه حل مشکل پاک کردن صورت مسئله است نه حل آن.

بله مرورگرهایی مثل IE هم که چون اکثر زبان های تحت وب و بروز دنیا را ماکروسافت تولید می کند هر دفعه برای اینکه قافله را نبازد و مرورگر مزحک خود را به زور غالب کند یه چیزی توی برنامه نویسی اش میاره که فقط مرورگر خودش اجرا کند.

فایرفاکس که نگو معلوم نیست چیکار می کند یه روز تقلید IE را می کند،یه روز تقلید کروم را می کند هر روز هم سقوط بیشتری می کند و یه عده هم که معلوم نیست برای چی مرورگری را که سازندگانش معترف افت آنند و هیچ سر رشته ای از برنامه نویسی و سورس باز ندارند الکی تبلیغ می کنند این کد منبع باز هم برای این مرورگر ها شده ترفند تبلیغاتی کروم هم اپن سورسه چه فایده کدومتان یه خط کد بهش تا حالا تونستید اضافه کنید تا حالا فکر کردید کد منبع باز در اینترنت مثل سم است هیچ عادم عاقلی این کار را نمی کند و این هک را راحت تر می کند.

جالبه فایر فاکس توی دنیا افت شدیدی از لحاظ تعداد کاربر داشته و بر عکس مثل بقیه کارای ما ایرانیا توی ایران رشد داشته این نشون عقب ماندگی ماست که نرم افزارهای ضعیف برایمان تازه بعد از چند سال محبوب می شوند.

امثال کروم هم که هر آشغالی را با توجه به جستوگر شان و تبلیغاتشان با قدرتی مسخره پیش می برند و در حالیکه متن بازاند اما پر از محدودیت هایی هستند که نمی شود از دست آنها خلاص شد. در حالیکه شاید IE در این زمینه بهتر عمل کرده و چنانچه تنظیمات اولیه ای که از شما می پرسد را درست و با آگاهی انتخاب کنید می توانید سرعت آنرا در حد کروم بالا ببرید.و در ضمن آزادی و اختیار بیشتری نسبت به کروم دارید و با خیال راحت هر سایتی را باز می کنید.

نکته :ناگفته نماند امثال کروم سرعت خود را با کلک بدست  می آورند و کاربر فریب می خورد به طور مثال زمانی که مرورگر کروم باز است و هیچ صفحه ای را باز نکرده اید شروع به دریافت اطلاعت می کند و سایت هایی را که بیشتر استفاده می کنید را دریافت کرده تا در صورت درخواست شما سریعتر باز شود و بی اطلاع از حجم شما استفاده می کند.

حتی شاید سایتهای جدید را بخواهید برای اولین بار در این مرورگر باز کنید کندتر از تمام مرورگرها باشد.و این آزمایش استفاده از حجم را به راحتی می توانید بانرم افزار BWM آزمایش کنید.و جالبه مرورگر کروم تاریخچه خوبی ارائه نمی دهد که گاهی خیلی تاریخچه بدرد می خورد.

پس چی کار کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

استفاده از مرورگرهای با تبلیغات کمتر.هر کسی کارش درسته نیاز به تبلیغ نداره.

البته هر کدام باز ایراداتی دارند اما بهترند.

مثل مرورگر سفری مال شرکت اپل مثل مرورگر یوزجامپ و......که معروفیتی ندارند.

بهرین مرورگر در سایت و موسسات اصلی امتیاز دهنده تا کنون مرورگر MAxthon بوده  و می توانید این مقایسات را در این آدرس ببینید.

http://html5test.com/results/desktop.html

و آنرا از این آدرس دانلود کنید.

http://www.maxthon.com

امکان جالب آن امکان ثبت سایت های مورد علاقه شما در ایمیل خود شما در سایت مکستن است و به روزرسانی آن با درخواست خود شما. و استفاده بر روی سیستمی دیگر است.

بیشترین استفاده این مرورگر در آمریکای شمالی است و فعلا رتبه اول از لحاظ های گوناگون را دارد. و برای افرادی که  علاقه به افزونه ها دارند و با فایرفاکس حال می کردند اینقدر افزونه داره که دیگه حالتان از فایرفاکس بهم بخورد.

و جالب اینه که اگه به مرورگر خاصی عادت کرده اید می توانید فایل چند کیلوبایتی تم آنرا دانلود و بعد مکستن را عینا مثل آن مرورگر کنید با امکانات بسیار بیشتر.

منوی بسیار جذاب سمت چپ مرورگر و بازی های جالبی که اگه دوست داشته باشید می توانید با چند مگ دانلود روی آن اضافه کنید.

و جالب تر از همه بدون دزدی از حجم شما و بدون کلک به راحتی سایتها را با سرعتی به مراتب بیشتر از دزد حجم ((کروم)) باز می کند. می توانید امتحان کنید و سایتی را که کروم قبلا باز کرده و در کش خود ذخیره دارد و با توجه به دزدیی که می کند با مرورگر مکستن آزمایش کنید آنوقت متوجه خواهید شد که چه خبره و می بینید که مکستن حتی گاهی تا دو برابر و سه برابر سریعتر سایت را باز می کند و البته جالبه برای بار اول است که آن سایت را باز می کند و هیچ حافظه کشی از آن سایت ندارد.

البته همانطور که گفتم مشکلاتی هم دارد که بعدا به ذکر آنها خواهم پرداخت.

امیدوارم از این مرورگر نهایت لذت را ببرید.تاريخ : جمعه ٩ تیر ۱۳٩۱ | ۳:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()