سلام

راستش چون دیدم مراجعات برای انتخاب بهترین ویروس یاب زیاد بوده و مدام سوالات زیادی در این مورد می شود تصمیم گرفتم دوباره بر حسب آنتی ویروس های روز مقایسه جدیدی انجام دهم.

البته این دفعه با دفعه قبل تفاوت داره!!

اگه یادتان باشه چند چیز در انتخاب یک آنتی ویروس خوب مهم بود


1-استفاده از حافظه رم 

2-پردازش در حین کار

3-آپدیت شدن آسان

4-قدرت ویروس یابی

و....

اما نکته این است الان با 4 یا 5 سال پیش بسیار تفاوت کرده منجمله سرعت سیستم ها افزایش یافته سرعت و مقدار حافطه های رم افزایش یافته دسترسی به اینترنت adsl راحت تر شده و بسیاری مطالب دیگر که در انتخاب آنتی ویروس موثرند و باعث تغییر ملاک ها خواهند شد.

آنتی ویروس های avira----avast---eset----avg---bitdefender---kaspersky---symantec وpanda , mcofee ,.....

هر کدام در زمینه ای مورد استفاده هستند که در زیر ذکر می کنم.

نکته :با توجه به مطالبی که در بالا عرض شد و استفاده از رم و ...  در سیستم های جدید خیلی اهمیتی ندارد.

لذا آنتی ویروسی خوب است که بهترین قدرت تشخیص در شناسایی ویروس را داشته باشد البته هنوز برای برخی جاها سرعت مهم است و برخی جاها هم دسترسی به اینترنت ندارند که خود معضلی است.

پس ابتدا به آنتی ویروسی که در درجه اول نسبت به تشخیص ویروس قوی بوده و نسبتا روی سرعت تاثیر نمی گذارد می پردازیم.

1-آنتی ویروس avira

این آنتی ویروس با تشخیص بسیار قوی ویروس ها و به روزرسانی بسیار قوی خود در تمامی ورژن های خود تمامی رتبه های امنیتی را کسب کرده که با جستجویی در گوگل می توانید به این مطلب پی ببرید.البته به روز رسانی این آنتی ویروس کمی زیاد بوده و تقریبا هر هفته حدود 10 الی 15 مگابایت از حجم اینترنت شما را استفاده می کند که بستگی به شما دارد.

ناگفته نماند این ویروس یاب بدون آپدیت هم به راحتی حدود 90 درصد ویروس ها را شناسایی کرده که رقم قابل توجهی است.در صورتیکه نسبتا سرعت سیستم را کاهش نمی دهد در حالیکه همین موضوع در ویروس یاب کسپر و بیت دیفندر چیزی در حدود 92و98 درصد است اما سرعت سیستم را بسیار کاهش می دهند که شاید ارزشش را برای خیلی از کاربران نداشته باشد.

2-ویروس یاب eset smart srcurity

با این ویروس یاب  آشنا هستید در سال های اخیر بسیار معروف شد ولی در مواردی بسیار ضعیف عمل کرد و از لحاظ امنیتی بسیار کاهش پیدا کرد اما دوباره  خوب شد مزیت اصلی اش کاهش سرعت خیلی کم اش هست که خیلی کاربران جویای انند لذا برای سیستم های ضعیف تر و قدیمی تر و سیستم های قابل حمل به جهت مصرف کم باطری مورد توجه است. و برای کسانی که به اینترنت دایال اپ دسترسی دارند به دلیل حجم کم اپدیت ها بسیار خوب است .

3-ویروس یاب avast

بر خلاف سایرین در یک ازمون ویروس شناسی خود در سال 2012 شکست خورده و از لحاظ ویروس یابی و سرعت بین دو ویروس یاب ذکر شده است 

4-kasper , bitdefender ,symantec ,panda

تمامی انها در ویروس یابی قوی تر عمل کرده اما سرعت را به شدت کاهش داده 

5-avg

شبیه avasr عمل کرده و نسبتا خوب است

6-mcafee

بیشتر در شبکه کاربرد دارد ولی خوب عمل نکرده .تاريخ : شنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩۱ | ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()