سلام

ما ایرانیان مدعی فرهنگ چند هزار ساله هستیم و به خود می بالیم که فرهنگی غنی و البته بیشتر به سن و سال فرهنگمان می نازیم ولی اگر از درون بنگریم فرهنگی نمانده.

فرهنگی پوچ و از درون تهی .وقتی که یک نظر دهی ساده در سایت ها نمی توانیم انجام دهیم و در حدود 50% نظر دهی ها در سایت های اینترنتی با کلمات رکیک و زشت و بی شخصیتی افراد مواجه می شویم به درستی درک می کنیم که چیزی از آن فرهنگ چند هزار ساله و کتیبه کورش و.... نمانده است.

گاهی این بی فرهنگی های شدید و عمیق که کم کم با خون ما آغشته شده را به گردن دین و اسلام می اندازیم اما به راستی ما اسلام را بی ارزش می کنیم و یا اسلام ما را بی ارزش می کند.

 


گاهی حجاب های تند و خشک مذهبی را به گردن دین می اندازیم.دین که فقط حجاب ظاهر نیست.اصل حجاب باطن است که ما بویی از آن نبرده ایم.

برخی با لج با این افرادی که درک درستی از حجاب ندارند تازه خود را به افتضاح می کشانند به اسم اینکه ما حالا درستیم اگر حجاب ظاهر نداشته باشیم پس حتما از باطن درستیم برعکس که ظاهر بر باطن اثر می گذارد و از آن قافلند.

گاهی ، عده ای دیگر بر عکس که ظاهر را کلا بی خیال می شوند و با کثیفی می خواهند دینداری خود را ثابت کنند این گروه که خیلی عقب اند.

گروهی هم با بی تفاوتی به ظاهر  ادای عرفان و... را در می آورند و برخی هم با ور رفتن بیش از حد به ظاهر خود را بی ریخت تر از قبل می کنند.

امید به اصلاحتاريخ : جمعه ٥ شهریور ۱۳۸٩ | ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()