آیا یک فرازمینی صحبت می کند؟ آیا این نامه ای از یک فرازمینی است؟  

  مقدمه مترجم «این متن ترجمه فارسی «نامه ای از یک فرازمینی» است.

این نامه طولانی برای بار اول به زبان فرانسه نوشته شده و سپس به انگلیسی ترجمه گردیده است. یکی از وب سایت های اینترنتی شرحی نیز بر آن نوشته که ابتدا ترجمه آن را قرار داده ام و سپس متن فارسی نامه، و در پایان متن انگلیسی نامه و منبع وب سایتی که از روی آن برداشته شده است؛ در ترجمه نامه با توجه به قابلیت های زبان فارسی سعی شده تا کمترین تغییر در انشای نامه داده شود. هدف از ترجمه آن به فارسی انتشار آن بین کاربران فارسی زبان دنیاست و بازنشر نسخه فارسی آن هیچ محدودیتی ندارد بلکه مورد طبع مترجم است، فقط تنها درخواستی که دارم این است که متن آن را به شکل ناقص منتشر نکرده و آن را به صورت کامل در وب سایت خود قرار دهید.

امیدوارم خوانندگان آن به اشکالات انشایی و ترجمه با دیده اغماض بنگرند، با احترام» مقدمه وب سایتی که نامه از روی آن برداشته شده است: این نامه به صفحه سیستم ‍مدیریت پرونده MUFON با فرستنده‍ای از می سی سی پی پست شده است: این نامه‍ای از فرازمینی به زمین است: آیا می‍خواهید خودمان را نشان دهیم؟ این نامه بلند به انسان زمینی بدون آدرسی برای پاسخگویی است.   شما می‍توانید به اعتبار این نامه شک کنید ولی هر چه باشد ارزش دیدن را دارد همه آنچه می‍توانم بگویم این است که به یک ایده خوب می‍ماند، منسجم بوده و با مهارت و در سطح بالایی از هوش و بلوغ نوشته شده است. این نامه دارای مضامین قومیتی نیست و نویسنده درک بسیار خوبی از زبان و فیزیولوژی انسان دارد، اگرچه لحظاتی وجود دارند که گرامر با آنچه ما می‍شناسیم تفاوت دارد و تعدادی خطای زبانی نیز در آن دیده می‍شود.   هر کس این نامه را در فضای اینترنت منشر نموده این نظر را نیز گذاشته است من آن را به شما نیز ارسال می‍دارم زیرا ممکن است واقعیت داشته باشد.

ادعای اصلی این نامه این است که تمدن انسانی در یک سقوط آزاد غیر قابل کنترل قرار گرفته که از درون در حال متلاشی شدن است و نمی‍تواند از طریق نظام های اجتماعی موجود درست شود. پیشنهاد اصلی نامه این است که ظهور جمعی فرازمینی‍ها در آسمان کره زمین قادر است انسان را در راه پرده برداشتن از فریب و نیرنگ یاری سازد، بسیاری از مسایل و معماهای هستی را سر و سامان دهد، و یک مجذوب کننده فراهم نماید تا ذهنیت‍های مثبت را از درون گرداب مرگ جامعه بیرون کشیده وآنها را قادر سازد تا بر مرحله بعدی تکامل، تمرکز خود را آغاز نمایند. پرسش اصلی در متن نامه این است که آیا شما می‍خواهید فرازمینی‍ها خود را نشان دهند.   فرازمینی در نامه چه خواسته‍ای دارد؟ تماس با فرازمینی‍ها به نسل انسان کمک خواهد کرد فرازمینی اظهار می‍دارد که تماس مستقیم و مقداری کمک فرهنگی، ابزاری را برای غلبه بر سدهای اصلی موجود در جامعه انسانی و تکامل فرهنگی در اختیار قرار خواهد داد.   مردم زمین بهتر است از برقراری تماس حمایت کرده و خود را برای آن آماده سازند فرازمینی می‍گوید که برای برقراری چنین تماسی زمینه‍های روحی ـ احساسی باید فراهم گردند. در پیرامون کره زمین، رضایت و خواست برای وقوع چنین تماسی باید ایجاد شود، و انسان های کمتری واکنش همراه با ترس از خود نشان دهند.   اگر شما تماس با فرازمینی را تایید نمایید ذهن شما پیام را به وی خواهد رساند فرازمینی اظهار می‍کند که تنها یک پاسخ تله پاتیکِ با تمرکز داده شده، از سوی هر خواننده برای کمک به فرازمینی در دستیابی به نتیجه نهایی در اینکه این امر باید انجام گیرد یا خیر کافی خواهد بود.   به نظر می‍رسد این اولین پیام از سوی فرازمینی باشد و درخواست آن این است که به شکلی جهانی منتشر گردد علیرغم اینکه در این زمان اینترنت به ضریب نفوذ بالایی در جهان دست یافته، فرازمینی می‍خواهد که این نامه، اولین ارتباط جمعی وی، به شکلی جهانی ترجمه شده و در گستره کره زمین انتشار یابد. فردی که آن را بر روی اینترنت قرار داده با گفتن این جملات متن خود را به پایان می‍رساند: این متن نامه است. من در این نامه تغییری نداده‍ام. تصمیم گیری با خودتان است.   ·     متن نامه جهان را تغییر دهید! «ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩۳ | ٢:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()

امروز (۱۹ فروردین ۱۳۹۲ و ۸ آوریل ۲۰۱۴) یک آسیب پذیری بسیار مهم در OpenSSL کشف و راه حل اجتناب از آن نیز ارائه شده است.

این مشکل تقریبا به هر کس که به اینترنت دسترسی دارد، اجازه می‌دهد که اطلاعاتی از سرورهای آسیب پذیر را سرقت کند. این اطلاعات ممکن است رمز عبور کاربران یا حتی رمز عبور کل سرور باشد.

از آنجا که متاسفانه با گذشت چندین ساعت از اعلام عمومی این خطر بی سابقه در جهان، متاسفانه هنوز در ایران اطلاع رسانی لازم صورت نگرفته است و بسیاری از سایت‌ها و کاربران ایرانی در معرض تهدید و خطر جدی هستند، شرکت بیان اطلاعات مربوط به این آسیب‌پذیری را برای اطلاع و رفع سریع‌تر آن منتشر می‌نماید. متاسفانه تا لحظه‌ی انتشار این خبر مراکز دولتی و دانشگاهی کشور که خود وظیفه رصد و پیش‌گیری از وقوع این مشکل را دارند، این آسیب پذیری در آن‌ها مشاهده شده است.ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩۳ | ٢:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()