به راستی تفاوت شرق و غرب کره زمین در چیست؟

آیا فقط تفاوت در موقعیت جغرافیایی است؟

جدای از جغرافیا نظر شما را به چند مورد دیگر جلب می کنم.به صورت بسیار ساده می توان متوجه شد که کشورهای شرقی مثل چین و هندو ایران و ژاپن و .... از لحاظ خط و زبان و فرهنگ و موسیقی و.... بسیاری از موارد دیگر با کشورهای غربی مثل انگلیس و فرانسه و آلمان و... تفاوت اساسی دارند.در موسیقی کشورهای شرقی نوعی آرامش و نوآوری وشعرهای سنتی منظم پر مفهوم برگرفته از طبیعت و عرفان همان کشور هست و برعکس در موسیقی کشورهای غربی نوعی شلوغی و در هم ریختگی و بی توجهی به نظم و در عوض هیجان زیاد هست.

خط نوشتاری کشورهای شرق کره زمین از حالات خاص و متفاوتی برخوردار است و انحناهای زیادی دارد که یادگیری آن کمی سخت تر و هر کدام به صورت بسیار خاصی هستند و اکثرا در طی چندین هزار سال به این شکل و شمایل در آمده اند.

اما خط کشورهای غربی زمین اکثرا شبیه به هم و لاتین هستند که از انحناهای کمتری برخوردار است و شاید بتوان گفت خطی است که بیشتر به صنعت و کامپیوتر و الکترونیک می خورد تا برگرفته از ذات خود انسان باشد. در اصل این خطوط به صورت مصنوعی توسط انسان ها ایجاد شده اند و شاید این خط را برای فراگیری بیشتر در جهان ابداع کردند .

در گفتار نیز همین تفاوت ها به چشم می خورد مردم شرق گفتاری به مراتب راحت تر و هر لغت معنای به خصوصی دارد ولی در گفتاری غرب یک لغت تا 50 و گاهی بیشتر معنی دارد.

این تفائت ها را می توان در همه زمینه ها مشاهده کرد از جمله معماری ساختمان ها هنر ها ی دستی و غیر دستی ،دین و مذهب و اعتقادات اخلاقیات اجتماعی و ...

به راحتی اخلاق بسیار سنگین و  شدید مذهبی را می توان در فرهنگ شرقی ها دنبال کرد  در حالیکه غربی ها با آزادی بیشتر و در برخی موارد به دور از اخلاق هستند .و این تنزل اخلاق را می توان در مکالمات روزمره آنها مشاهده نمود.

اگر خوب دقت کرده باشید در اکثر موارد فرهنگ و زندگی  شرقی ها نسبت به غربی ها برتری دارد اما متاسفانه امروزه با فریب اکثریت مردم جهان غربی ها بیشتر افکار اشتباه و به دور از اخلاق خود را  گسترش داده اند تا جایی که اکثرا به سمت موسیقی های به درو از آرامش و اخلاق غرب گرایش پیدا کرده اند و فرهنگ و خط و آئین و موسیقی خود را قدیمی و کسل کننده می دانند.

آیا روزی خواهد بود که ارزش هر چیز به درستی بیان شود.

امیدوارم که به فرهنگ دیرینه خود بهاء بیشتری بدهیم و  او را هر روز رشد و گسترش دهیم نه اینکه آنرا منفور شده و قدیمی بدانیم و از فرهنگ اشتباه غرب حمایت کنیم.تاريخ : سه‌شنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩۱ | ٢:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()

فقط کف کنید البته خیلی نه چون خوب نیست.

این که چیزی نیست ما هم قراره ماشین تاشو بسازیم.نیشخند 

نمایشگر AMOLED منعطف و "نشکستنی"

 سامسونگ، Youm نام خواهد داشت

این نام نو، از صفحه جدیدی که در وب‌سایت کره‌ای شرکت سامسونگ موبایل ایجاد شده،‌ به دست آمده است. در این صفحه، اطلاعات اندکی غیر از نام محصول جدید نیز به چشم می‌خورد. 

 


ادامه مطلب
تاريخ : سه‌شنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩۱ | ۳:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()

سلام

راستش چون دیدم مراجعات برای انتخاب بهترین ویروس یاب زیاد بوده و مدام سوالات زیادی در این مورد می شود تصمیم گرفتم دوباره بر حسب آنتی ویروس های روز مقایسه جدیدی انجام دهم.

البته این دفعه با دفعه قبل تفاوت داره!!

اگه یادتان باشه چند چیز در انتخاب یک آنتی ویروس خوب مهم بودادامه مطلب
تاريخ : شنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩۱ | ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()

سلام 

سال نو مبارک

مثل همیشه برای عید نوروز مطلبی می نویسم امروز در مورد اصفهان است

البته مدت هاست که می خواهم در این باره مطلب بنویسم .

اصفهان شهری تاریخی با آثار تاریخی گلی و جالب .اصفهان که با داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب در نقشه ایران تبدیل به قطب صنعتی و نظامی و از دیرباز قطب هنر ایران بوده است.

کاخ عالی قاپوادامه مطلب
تاريخ : جمعه ٤ فروردین ۱۳٩۱ | ٢:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()